خانه / اخبار جشنواره / شروع پنجمین دوره جشنواره ملی بازیهای رایانه ای خلیج فارس
سید مرتضی موسویان، رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره ملی بازی های رایانه ای جشنواره شناخته شده ای است و چهار دوره توسط مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه برگزار شده و با توجه به اینکه استان کرمان ظرفیت بالایی دارد و استعدادهای بسیار خوبی در اینجا وجود دارد، از امسال این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می شود.

شروع پنجمین دوره جشنواره ملی بازیهای رایانه ای خلیج فارس

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال : سید مرتضی موسویان، رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در نشست خبری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای در کرمان سخن می گفت، افزود: ۹۵ درصد از بازی هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بازی های خارجی است و شاید دوره های اول و دوم جشنواره ملی بازی ها فقط با بازی های خارجی برگزار شد اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است و این رشد خوبی را نشان می دهد.

موسویان گفت: این جشنواره در تعامل با همه استان ها و بازیگران کشور قرار خواهد گرفت و از این جشنواره بازیگران ما به جشنواره های خارجی راه پیدا کرده اند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروز بازی در کشورهای توسعه یافته به یک صنعت پول ساز تبدیل شده و نقش بازی در افزایش تولید ناخالص کشورها به حدی رسیده که برنامه های ملی برای تولید بازی در کشورها وجود دارد.

موسویان با بیان اینکه آموزش با بازی یکی از تکنیک های بسیار حرفه ای برای ارتقاء دانش افراد است، تصریح کرد: با توجه به برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای در کرمان، این استان می تواند به عنوان اپراتور بازی های رایانه ای خود را در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال که آبان ماه امسال برگزار می شود، به کشور معرفی کند.

محمد رضا علیزاده , مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در نشست خبری به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای خلیج فارس در کرمان افزود: استان کرمان از حیث تعداد مراکز و خانه های فرهنگی دیجیتال دارای ۱۲ مرکز در شهرها و روستاهای  ماهان، بم، شاهرخ آباد، رحیم آباد، رفسنجان و کرمان است. یک مرکز دیجیتال در شهر کرمان داریم  و بعضی از این مراکز در کانون فرهنگی مساجد دایر هستند.

علیزاده با اشاره به اینکه استان کرمان از حیث فعالیت های حوزه فضای مجازی و دیجیتال دارای ظرفیت بالایی است، گفت: کارهای شاخصی درسطح کشور مانند تولید انمیشین و موشن گرافی، تولید نرم افزار انجام می شود و بعضی از این مراکز به صورت تخصصی در زمینه بحث آموزش سواد رسانه ای کار می کنند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان از حیث فعالیت های حوزه فضای مجازی و دیجیتا ل دارای ظرفیت بالایی است، افزود: کارهای شاخصی درسطح کشور مانند تولید انمیشین و موشن گرافی، تولید نرم افزار انجام می شود و بعضی از این مراکز به صورت تخصصی در زمینه بحث آموزش سواد رسانه ای کار می کنند.

علیزاده تصریح کرد: سواد رسانه ای یکی از دغدغه های جامعه است و به همین دلیل در سال ۹۵ به عنوان یکی از دستورهای شورای فرهنگ عمومی استان قرار گرفت و این امر منجر به تشکیل یک مرکز تخصصی دیجیتال در استان شد که کارها را در این حوزه پیگیری می کند.

وی گفت: توسط مراکز فرهنگی دیجیتال استان کرمان بررسی، تحلیلی و آمار فضای مجازی در استان از قبیل پیام رسان ها، تعداد کاربران، کانال ها و گروه ها و ضریب نفوذ آنها دنبال می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه تولید انیمشین در سطح کشور جزو رتبه های اول است، بیان کرد: استان کرمان در تولید انیمشین و بازی از ظرفیت بالایی در کشور برخوردار است و بازی های رایانه ای کاوس دشمن، کوری کلاو و انیمیشن فیل شاه و … از تولیدات استان کرمان هستند.

علیزاده افزود: ظرفیت بالا و وجود نیروهای توانمند در سطح استان کرمان یکی از دلایل  است که مرکز فناوری دیجیتال و اطلاع رسانی وزارت ارشاد قبول کردند  پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای خلیج فارس در استان کرمان برگزار شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم برگزاری این جشنواره در جهت ارتقاع سطح کیفی کار بچه های کرمان موثر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: هدف ما از برگزاری این جشنواره در کرمان ایجاد محیط شاد و سالم، تغییر نگرش خانواده به مبحث بازی های رایانه ای، نمایش توانمندی ها و ظرفیت استان در برگزاری رویدادهای کشوری و … است.

ثبت نام در مسابقات

همچنین ببینید

با متولیان پنجمین دوره جشنواره ملی بازیهای رایانه ای خلیج فارس آشنا شوید

جشنواره ملی بازیهای رایانه ای خلیج فارس همایشی ملی در حوزه بازیهای رایانه ای است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *